Aktuality

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic dnes zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. Expozice s podtitulem Lepší spojení, lepší život ve městě se zaměřuje na estetické i praktické aspekty a zdůrazňuje výhody, které nový most přinese nejen dopravě, ale i hlavnímu městu a jeho obyvatelům.

Na šesti informačních panelech, umístěných na náplavce pod výtoňskou částí železničního mostu, jsou vyobrazená srovnání současného stavu s vizualizacemi plánovaných změn. Návštěvníci výstavy se na velkoformátové grafice sami přesvědčí například o tom, jak málo změní nový most pražské panorama. Pohledy na konkrétní místa ilustrují také vznik nových prostor pro kulturu a služby, například stylového bistra v oblouku původního viaduktu.

Přehledné informační panely představují také podobu budoucí zastávky Praha-Výtoň. Ta umožní snadný přestup z vlaku na spoje městské hromadné dopravy. Podmínkou jejího vzniku je přidání třetí koleje na most. Zvýšení kapacity tratě je nutné i kvůli rostoucímu objemu dálkové, příměstské a vnitroměstské železniční dopravy.

Výstava zdůrazňuje také budoucí bezbariérové propojení obou břehů Vltavy. Nový most tím usnadní pohyb pěším i cyklistům. Snížení hluku a rekultivace přilehlých nábřeží otevře nové možnosti pro trávení volného času, vzniknou dětská hřiště, oživí se doposud nevyužité části náplavek.

Expozice bude přístupná do konce prázdnin.

Soubory ke stažení

tisková zpráva ke stažení.pdf (53.2 kB) pdf
foto ke stažení.jpg (878.9 kB) jpg