Aktuality

01.02.2023
Stavby v Braníku a na Výtoni zvýší kapacitu železnice. Středočeský kraj, Praha i dopravci mají tuto snahu podpořit
Hlavním cílem investic na tratích mezi Radotínem a Krčí a mezi smíchovským a hlavním nádražím v Praze je výrazně zvýšit kapacitu železnice přidáním další koleje. Přinášíme hlavní argumenty a fakta k plánovaným stavbám v Praze.
24.01.2023
Prezentace vítězného návrhu mostu pod Vyšehradem
V budově Národního technického muzea v Praze na Letné se 18. ledna uskutečnila prezentace vítězného řešení železničního mostu pod Vyšehradem. Součástí programu bylo i představení dalších návrhů, které postoupily do druhého kola architektonické soutěže. Následovala odborná diskuze.
19.01.2023
Zveřejňujeme odborné posudky k železničnímu mostu na Výtoni
Mosty pod Vyšehradem komunikujeme otevřeně a transparentně. Proto vám zpřístupňujeme kompletní znění všech odborných posudků, které detailně popisují technický stav stávajícího mostu.
18.01.2023
Prezentace vítězného návrhu mostu pod Vyšehradem
V budově Národního technického muzea (NTM) v Praze na Letné dnes proběhne prezentace vítězného návrhu železničního mostu pod Vyšehradem. Zúčastní se jí ministři dopravy a kultury, generální ředitel Správy železnic a další významní hosté. Součástí programu bude i představení dalších návrhů, které postoupily do druhého kola architektonické soutěže. Cílem akce je podrobněji seznámit veřejnost s průběhem soutěžního dialogu a současně dát prostor otevřené odborné diskuzi.
10.01.2023
Vítězný návrh mostu na Výtoni nejlépe splňuje všechny potřebné parametry
Správa železnic reaguje na debatu, která se rozproudila mezi veřejností po vyhlášení vítězného návrhu mostu na pražské Výtoni. Na nejčastější otázky odpovídáme v následujících bodech:
23.11.2022
Správa železnic vybrala budoucí podobu mostu na pražské Výtoni
Správa železnic dnes představila veřejnosti vítězný návrh budoucí podoby tříkolejného přemostění přes Vltavu v místě stávajícího železničního mostu na pražské Výtoni. Základní podmínky pro účast v tzv. soutěžním dialogu splnilo všech 12 přihlášených týmů architektů. Celková nabídková cena měla v hodnocení váhu 20 procent, zbylých 80 procent připadalo na kvalitu navrženého řešení. Jako nejlepší vybrala jedenáctičlenná hodnotící komise návrh od společnosti 2T engineering. Ta nyní zpracuje podrobnější studii, která bude sloužit jako podklad pro vytvoření dokumentace pro společné povolení stavby.
— 20 Items per Page
Je zobrazeno 41 - 46 položek z celkového počtu 46.